top of page

FİLM VE DİZİ ÖNERİLERİ

Güncelleme tarihi: 14 Haz 2020
Tanrı ile Sohbet: ‘ Asla yalnız değilsin, ben hep oradayım… Senden vazgeçmem, senden vazgeçemem…’


Transence : Yapay zekanın evrimini anlatan güzel bir film.
Matrix Serisi: İçinde yüzlerce alt metin olan, felsefesi ve karakteri olan muazzam bir baş yapıt. Benim en sevdiğim bölümleri; Morpheus ve Neo’nun gerçeklik ile ilgili sohbeti ve Mimar ile Neo’nun konuşması. Bu ve buna benzer o kadar muhteşem ve beyin açan bölümleri var ki…West World: Anlatılmaz yaşanır…altered carbon

Altered Carbon: Bilinç transferini anlatan güzel bir dizi.Lie To Me: Mikro ifadeler ancak bu kadar güzel anlatılır.


Acayip Güzelim: Biz nerede içimizdeki o küçük çocuk olmaktan vazgeçtik? Neden vazgeçtik? Başkalarının ne düşündüğüne neden bu kadar önem vermeye başladık. İnsanı sorgulatan güzel ve eğlenceli bir film.Dr Strange: Görebilene sadece bir süper kahraman filmi değil, muhteşem görsellerini felsefesi ile bütünleştirmek harikaTers Yüz: Sadece bir animasyon filmi değil, duyguları çok güzel anlatmış bir baş yapıt.Moana: Sevginin iyileştirici gücünü anlatan başka bir animasyon.
Lucy: İnsanın yapabileceklerinin sınırı yok!9 Kehanet: Önce kitabını okumanızı öneririm.Wall-e: İnsan olarak gerçekten yaşamak mı, yoksa insansı olarak kalıp koltuklarına bağlı, sadece yiyen, tv izleyen ve böylece kendi hayatına da seyirci kalan mı?


iyi seyirler dilerim,


Özlem Şen

38 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page